КУЗЬМА Олександр Олександрович

Народився 4 травня 1989 року в м.Києві.

У 2012 році закінчив Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» за спеціальністю інженер-електрик. Успішно закінчив MBA в Міжнародному інституті менеджменту МІМ-Київ з наступним стажуванням в Tepper Bussiness School (Піттсбург, США).

З моменту створення конструкторсько-виробничого підприємства «Українська бронетехніка» занімав посаду керівника. За час керування компанією успішно реалізував такі проекти як СБА “Варта” і СБА “Новатор”, а саме: були розроблені і випущені спеціалізовані броньовані автомобілі «Варта» та «Новатор», які успішно пройшли випробування в системі Міністерства оборони України, Національної гвардії України , Міністерства внутрішніх справ і Державної прикордонної служби України.

СБА «Варта» з моменту створення пройшов вже вісім модернізацій. Але головне, що після 2-х підконтрольних експлуатацій в зоні АТО, було врятовано багато людських життів. В даний час автомобіль продовжує успішно використовуватися нашими солдатами в зоні ООС.

Під час розробки автомобіля було зроблено все можливе для максимального захисту солдатів під час атаки противника. СБА «Варта» має унікальну систему захисту екіпажу і моторного відсіку при обстрілі і підриві на міні, що дозволяє евакуювати особовий склад із засідки і зайняти зручну позицію для оборони.

Під керівництвом Олександра КУЗЬМИ “Українська бронетехніка” першою в Україні розробила і застосувала захист екіпажу і десанту від попадання з 10-ти метрів бронебійно-запального патрона калібру 7.62 * 39. Також, застосувала автоматичну систему пожежогасіння, яка активізується за допомогою оптичних і ультрафіолетових датчиків через 3 мс. після ідентифікація полум’я від снаряда і загоряння салону, в зв’язку з цим ймовірність виживання екіпажу підвищується до 80%. Установка автоматичної централізованої підкачки коліс, що здатна змінювати тиску в колесах без необхідності покидання салону членами екіпажу, значно знижує ймовірність смерті солдатів під час виконання бойових завдань.

СБА “Новатор” здатний захистити спецпідрозділу МО і НГУ від попадання кулі калібру 7.62 * 54 гвинтівки СВД навіть з 10-ти метрів. Автомобіль здатний розвивати максимальну швидкість 140 км / год (світові аналоги даного класу розвивають швидкість всього до 100 км / год). При розробці бронеавтомобіля була застосована спеціальна технологія бронювання моторного відсіку. Унікальне рішення по розподілу ваги як у автомобілів, які використовуються в гонках – 50% на передню вісь і 50% на задню вісь, дозволяє залишатися автомобілю маневреним і утримуватися при входженні у повороти навіть при максимальній швидкості. Цікаві технічні рішення дали можливість збільшити вантажопідйомність до 1,8 тонн (у аналогів даного класу – до 500 кг), що дає можливість нашим військовим брати достатню кількість боєприпасів, пайків, води і залишатися максимально тривалий час автономними і мобільними.